Ayvalık Saklı Cennet

Ülkemizin her köşesi ayrı güzel her bir yeri ayrı bir ruha sahip doğu Anadolu da lezzete ve tarihe doyarken Karadeniz’de yeşilin bin bir tonuna egede mavinin güzelliğine iç Anadolu’da efsanelere ve güney doğu Anadolu da hem tarih hem lezzete doyarsınız. Balıkesir’in güzel bir ilçesi olan Ayvalık ise size hem mavinin hem yeşilin bin bir tonunu sunarken hem de egenin muhteşem zeytinyağlı lezzetlerini hem de seçmekte epey zorlanacağınız yüzlerce deniz mahsulünün hem meze hem yemek olarak seçeneklerini sunacaktır.

Ayvalığın en güzel yanı ise hem Ankara da yaz kış yaşayan ve her istediğinizi anında bulabileceğiniz tarihi Rum evleri ile kartpostallarda ki güzellikleri aratmayan bir ilçeye hem de Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü ile bağlandığı Alibey cunda adası ile muhteşem bir yaz tatiline ev sahipliği yapabiliyor olmasıdır. İster yaz isterseniz kış mevsiminde Ayvalığa gidin mutlaka yapacak muhteşem şeyler bulacak ve dinlenmenin tadına varacaksınız. Sadece dinlenmek ve huzur bulmak istiyorsanız Ayvalık sizin için harika bir seçenek olacaktır. Her zaman Maltepe escort da tatil seçimini bu yerden yana yapmaktadır.

Ayvalık ilçe merkezi yaz kış yaşayan ve tarihi dokusunu koruyan bir yer olması sebebi ile sadece yaz tatili için değil dört mevsim için uygun bir seçenektir, özellikle tarihi dar sokaklarında gezerken karşınıza çıkacak yüz yıllık yapılar kiliseler camiler ve zeytinyağı fabrikaları ile kendinizi zaman tünelinde gibi hissedeceksiniz hele ki lezzetine doyum olmayan zeytinyağı ve muhteşem zeytinyağlı yemekleri ile sadece gözünüz ve kalbiniz değil mideniz de muhteşem bir tatil yapmış olacak.

Ayvalık diğer ilçelerin aksine kadınların kalkınmasına da destek olabilmek için bolca ev yemeği servis eden anne eli değişmiş gibi lezzetli yemeklerin tadılabileceği küçük işletmeleri destekleyerek hem kadının ekonomideki yerine katkıda bulunurken hem de ziyaretçilerin sadece deniz mahsulü değil aynı zamanda yörenin lezzetli tencere yemeklerini de tatmalarına imkan sağlıyor. Özellikle ev yapımı şaraplar ve zeytinyağları ise hem kendiniz hem de sevdiklerinizi hediye etmek için muhteşem seçenekler arasında yer alıyor.